– 2024 – październik

12 października 2024 roku, na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania w Wojskowej Akademii Technicznej miała miejsce uroczysta inauguracja studiów podyplomowych w ramach pięciu kierunków:

  1. III edycja MBA w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa wewnętrznego;
  2. V edycja Akademia przywództwa i komunikacji w zarządzaniu organizacją;
  3. I edycja Inspektor bezpieczeństwa bezzałogowych systemów powietrznych;
  4. V edycja Zamówienia publiczne w logistyce;
  5. XXVI edycja Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie.

Podczas inauguracji dziekan Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania płk dr hab. Bartosz Kozicki, prof. WAT przedstawił historię, najważniejsze osiągnięcia oraz sukcesy Wydziału jakie miały miejsce w ciągu dekady. Uroczystość inauguracyjna była okazją do powitania nowych słuchaczy przez kadrę dydaktyczną Wydziału oraz przedstawienie założeń programowych studiów. W swoim wystąpieniu Dziekan Wydziału podkreślił znaczenie rozwoju kompetencji w dynamicznie zmieniającym się świecie zawodowym oraz wyraził nadzieję, że studia te staną się dla uczestników inspiracją do osiągania nowych sukcesów w karierze zawodowej. Dzięki zaangażowaniu kadry naukowej, innowacyjnym programom nauczania oraz szeroko zakrojonej współpracy międzynarodowej, wydział nieustannie podnosi swoje standardy, kształcąc wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Założenia treści programów studiów podyplomowych to nie tylko intensywna nauka, ale także wyjątkowa okazja do rozwoju osobistego i zawodowego, w pełni odpowiadająca na potrzeby współczesnego rynku pracy.

Pan Dziekan powitał dostojnych Gości, którzy zaszczycili swoją obecnością z ramienia Uczelni: przewodniczącego rady dyscypliny nauk o bezpieczeństwie płk. prof. dr. hab. inż. Szymona Mitkowa, zastępcę dziekana płk. dr. inż. Jarosława Zelkowskiego, prodziekana ds. kształcenia i spraw studenckich dr Wiesławę Załogę pełniącą jednocześnie funkcję kierownika studiów podyplomowych Akademii przywództwa i komunikacji w zarządzaniu organizacją, dyrektora Instytutu Logistyki dr. inż. Marka Kalwasińskiego pełniącego jednocześnie funkcję kierownika studiów podyplomowych Zamówienia publiczne w logistyce, kierownika studiów podyplomowych MBA w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa wewnętrznego dr. Janusza Jaroszyńskiego, dr. hab. Bartosza Gruczę, prof. SGH, dyrektor Instytutu Bezpieczeństwa i Obronności dr Patrycję Bryczek-Wróbel, dyrektora Instytutu Organizacji i Zarządzania prof. dr. hab. Wojciecha Włodarkiewicza, zastępcę dyrektora Instytutu Organizacji i Zarządzania dr Martę Miszczak, kierownika studiów podyplomowych Inspektor bezpieczeństwa bezzałogowych systemów powietrznych dr Ewę Kalbarczyk-Guzek, kierownika studiów podyplomowych Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie dr. inż. Tomasza Kochańskiego, kierownika administracyjnego mgr. Adama Świdra.

Płk dr hab. Bartosz Kozicki otworzył nowy rok akademicki 2024/2025 na studiach podyplomowych Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej.

Jednym z najnowszych rodzajów studiów podyplomowych na Wydziale są studia MBA w zakresie obrony narodowej i bezpieczeństwa wewnętrznego. Skierowane są do pracowników, w tym kadry kierowniczej, instytucji publicznych i firm prywatnych zajmujących się utrzymaniem strategicznego bezpieczeństwa Państwa oraz podległych mu podmiotów. Interdyscyplinarny program łączy wszystkie kluczowe zagadnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i obrony narodowej z wysokim standardem organizacji zajęć i unikalnym gronem wykładowców o dużym doświadczeniu oraz wysokiej pozycji zawodowej. Tematyka studiów dostosowana jest do oczekiwań służb mundurowych, administracji publicznej, przedsiębiorstw reprezentujących sektor zbrojeniowy, energetyczny, transportowy i branżę ICT.

Kolejny rodzaj studiów podyplomowych to Akademia przywództwa i komunikacji w zarządzaniu organizacją, skierowane są do osób pragnących doskonalić umiejętności przywódcze i komunikacyjne, nieodzowne w środowisku pracy. Zakres problemowy studiów pozwala poszerzać perspektywy i rozbudzać zainteresowanie rozwojem profesjonalnym w zakresie zarządzania. 

Innym rodzajem są studia podyplomowe Inspektor bezpieczeństwa bezzałogowych systemów powietrznych ukierunkowane są na praktyczne przygotowanie słuchaczy do wyzwań, wynikających z zastosowania bezzałogowych systemów powietrznych (BSP), w tym również opracowanie polityki, praktyk i procedur bezpieczeństwa w zakresie systemów bezzałogowych. 

Na Wydziale prowadzone są studia podyplomowe Zamówienia publiczne w logistyce skierowane są do osób realizujących zadania związane z zamówieniami publicznymi w jednostkach sektora finansów publicznych a także w podmiotach gospodarczych ubiegających się o zamówienia publiczne.

W ofercie Wydziału są również studia podyplomowe Zarządzanie logistyczne w przedsiębiorstwie kierowane są do menedżerów zarządzających firmami logistycznymi na współczesnym rynku wyrobów i usług oraz do menadżerów specjalistów logistyki zarządzających systemami i procesami logistycznymi w przedsiębiorstwie. Ponadto studia ukierunkowane są na zadania logistyki w przedsiębiorstwie w sferze kompetencji, zarządzania ryzykiem i zarządzania jakością.

Inauguracja studiów podyplomowych na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki Zarządzania w Wojskowej Akademii Technicznej to ważny moment, który zwiastuje osiągnięcie celów strategicznych stawianych w perspektywie długofalowej. Dzięki zaangażowaniu kadry naukowej, innowacyjnym programom nauczania oraz zdobytym kompetencjom absolwenci staną się jednymi z najbardziej poszukiwanych wysoko wykwalifikowanych specjalistów, gotowych na wyzwania przyszłości. Witamy uczestników studiów podyplomowych zainaugurowanych na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania w Wojskowej Akademii Technicznej i życzymy im wielu sukcesów oraz satysfakcji z nauki.

Dnia 10 października 2024 r na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego 2024/2025 połączona z obchodami 10- lecia istnienia Wydziału. W uroczystości uczestniczył Jego Magnificencja Rektor-Komendant gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak oraz wielu znakomitych gości reprezentujących m.in. instytucje MON, jednostki wojskowe oraz uczelnie wyższe.

W tym roku w inauguracji uczestniczyło 57 podchorążych oraz przedstawiciele pierwszego roku studiów cywilnych. Na naszym Wydziale studia rozpoczęło łącznie 809 studentów. Po uroczystym ślubowaniu Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki płk dr hab.  Bartosz Kozicki wypowiedział słowa, które są szczególnie ważne dla „pierwszaków” i całej społeczności Wydziału:

„Panie i Panowie, Studenci I roku studiów, po złożeniu ślubowania dołączycie do  grona studentów Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania oraz Wojskowej Akademii Technicznej. Z góry serdecznie Państwu gratuluję.”

Szanowni Państwo, miło mi ogłosić, że rok akademicki 2024/2025 w Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania uważam za otwarty.”

Dalsza część uroczystości dotyczyła 10-lecia Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania. Płk dr hab. Bartosz Kozicki przedstawił historię Wydziału, główne dokonania i nakreślił plany na przyszłość. W trakcie przemówienia szczególną uwagę zwrócił na uzyskanie przez Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania bardzo prestiżowego certyfikatu z NATO. Zaznaczył, ż ta 6-letnia akredytacja instytucjonalna Dowództwa Strategicznego NATO Allied Command Transformation (ACT) z Stanów Zjednoczonych jest równoznaczna z włączeniem naszego Wydziału do grona najbardziej prestiżowych ośrodków szkoleniowych Sojuszu, takich jak NATO Communication and Information Academy oraz NATO School Oberammergau. Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej stał się pierwszą w Polsce w pełni narodową komórką posiadającą te uprawnienia i piątą na świecie.

Uroczystość jubileuszowa to czas, złożenia podziękowań dla całej społeczności Wydziału. Z tej okazji Pan Dziekan wręczył medale i ryngrafy okolicznościowe dla Tych, których zaangażowanie przyczyniło się do rozwoju Wydziału.

Na zakończenie Pan Dziekan płk dr hab.  Bartosz Kozicki wypowiedział ważne słowa „Państwa wysiłek, wiedza i oddanie w codziennej działalności przyczyniają się do rozwoju Wydziału, a także całej Uczelni. Doceniam każdy wkład, zarówno w obszarze dydaktyki, badań naukowych jak i administracji. Wasza postawa jest dla nas wszystkich wzorem do naśladowania. Tak naprawdę te wszystkie sukcesy to wasze osiągnięcia i bez was Wydział nie mógłby się rozwijać i rozkwitać. Jeszcze raz bardzo za to  dziękuję.”

Na zakończenie obchodów inauguracji roku akademickiego 2024/2025 na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania uczestnicy uroczystości mieli okazję wysłuchać koncertu okolicznościowego pod tytułem „Od klasyki do rozrywki”. Przed publicznością wystąpiło czterech artystów: Ryszard Nowaczewski, Anna i Romuald Spychalscy oraz Andrzej Wojda – artyści wielu scen muzycznych, w tym teatralnych oraz telewizyjnego programu „The Voice Senior”.

Z okazji Jubileuszu Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania w dniu 11.10.2024 roku odbyło się symboliczne sadzenie drzewa. „Drzewo to symbol wzrostu, trwałości i głębokich korzeni, które podobnie jak nasz Wydział rozrastają się, czerpiąc z tradycji, wiedzy i współpracy, aby przynieść owoce na przyszłość. To także znak troski o środowisko i przyszłe pokolenia, które będą czerpać z zasobów jakie im pozostawimy” – powiedział Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania płk dr hab. Bartosz Kozicki.

KONTAKT

Instytut Organizacji i Zarządzania
Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania
Wojskowa Akademia Techniczna
gen. Sylwestra Kaliskiego 2B
00-908 Warszawa 49


Sekretariat Instytutu
(bud. 135 pok. 4.20):

Jadwiga Skulska
tel. +48 261 839 524

Back to top