Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA”
Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA” działa od 2009 roku przy Instytucie Organizacji i Zarządzania Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania (a wcześniej Wydziału Cybernetyki). Zostało założone i nadal jest prowadzone przez Studentów kierunku „Zarządzanie”, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianego biznesu, jak i nabyć praktyczne „szlify” jako przyszli menedżerowie. Członkami Koła są również Studenci innych Wydziałów WAT. | ![]() |
![]() |
|
Ulotka informacyjna o Kole do pobrania tutaj
Ulotka o zrealizowanych projektach Koła do pobrania tutaj
Współpracujemy z:
![]() |
![]() |
![]() |
Od 30 maja 2022 roku Zarząd Koła Naukowego Studentów „STRATEGIA” tworzą:
- Przewodniczący – Anna SZALBOT (WLO – Zarządzanie)
- Zastępca Przewodniczącego – Katarzyna KURKIEWICZ (WLO – Obronność Państwa)
- Sekretarz – Małgorzata KOWALCZYK (WLO – Zarządzanie)
Pozostałymi Członkami Koła są:
- Magdalena KOBIELA (WLO – Zarządzanie)
- Dorota GRZEJSZCZYK (WLO – Zarządzanie)
- Michał JUREK (WLO – Doktorant – Nauki o Bezpieczeństwie)
- Przemysław KRZYSZYCHA (WLO – Zarządzanie)
- Mateusz PIŁAT (WLO – Zarządzanie)
- Sara SAWICKA (WLO – Zarządzanie)
- Martyna SKORZYŃSKA (WLO – Zarządzanie)
- Kinga TKACZUK (WLO – Zarządzanie)
Dawni Członkowie Koła:
- Renata SKÓRCZYŃSKA (WLO – Zarządzanie)
- Paulina PIETRUSZYŃSKA (WLO – Zarządzanie)
- Kacper SZPONDOWSKI (WEL – Energetyka)
- Julia SZOTA (WLO – Zarządzanie)
- Sebastian DOMAŃSKI (WLO – Zarządzanie)
- Dariusz WACHOWICZ (WLO – Obronność Państwa)
Struktura
![]() |
Aktualnym opiekunem naukowym Koła jest dr Jacek WOŹNIAK (IOZ WLO WAT).
![]() |
Do lipca 2020 roku opiekunem Koła była Pani dr Wiesława ZAŁOGA (IOZ WLO WAT).
Koło, od początków swojej aktywności, ukierunkowane było na realizację następujących przedsięwzięć:
- organizacja cyklicznych studenckich konferencji naukowych,
- udział w konferencjach i seminariach naukowych organizowanych przez inne Uczelnie krajowe i zagraniczne,
- organizowanie warsztatów studenckich,
- udział w uczelnianych oraz zewnętrznych konkursach naukowych i praktycznych (biznesowo-analitycznych),
- realizowanie wyjazdów studyjnych (do przedsiębiorstw oraz innych Uczelni krajowych),
- prowadzenie studenckich projektów badawczych,
- publikowanie dorobku naukowego w formie artykułów i monografii.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Głównymi obszarami problemowymi działalności naukowej Koła są:
- wyzwania zarządzania organizacjami w warunkach Rewolucji 4.0,
- technologie teleinformatyczne we współczesnym zarządzaniu,
- analiza biznesowa i zarządzanie procesowe,
- zarządzanie zasobami ludzkimi i kapitałem intelektualnym,
- zarządzanie ryzykiem i efektywnością w projektach biznesowych,
- zarządzanie innowacjami.
Pierwsze spotkanie: 12 maja 2022
Tematyka warsztatu: Employer Branding i rekrutacja
W dniu 12 maja 2022 r. odbyły się na platformie Microsoft Teams pierwsze Warsztaty Biznesowe dla Studentów, które zostały zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA” z WAT oraz Studenckie Koło Naukowe Crowdfundingu z SGH. Pani prelegent – Agnieszka Newecka (manager działu People&Culture w firmie ASTEK Polska; od 15 lat związana z obszarem Human Resources) przybliżyła słuchaczom tematykę Employer Brandingu (definicja, podstawowe założenia, przykłady działań) oraz rekrutacji (ewolucja tego procesu na przestrzeni lat). Moderatorem spotkania był mgr Michał Jurek – przewodniczący KNS „STRATEGIA”. Zdobyta wiedza pozwoli Studentom na podejmowanie bardziej świadomych działań na rynku pracy.
mgr Michał Jurek
Galeria
![]() |
![]() |
![]() |
Pierwsze spotkanie: 24 lutego 2021
Pierwszym gościem był Pan dr Kamil GEMRA – partner zarządzający InnerValue, związany z Grupą INC. Były wiceprezes zarządu Domu Maklerskiego INC S.A oraz agencji ratingowej INC Rating. Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie finansów, adiunkt w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej. Według ankiet studenckich oceniających wykładowców klasyfikowany w top10 prowadzących zajęcia. Stypendysta Akademii Liderów Rynku Kapitałowego fundacji im. Lesława A. Pagi. Na rynku kapitałowym od 2009 r. zarówno jako inwestor, jak i uczestnik wielu procesów po stronie emitentów. W swojej pracy zawodowej, jak i naukowej, zajmuje się finansowaniem przedsiębiorstw, rynkiem obligacji oraz komunikacją z inwestorami. Pracował jako doradca dla największych firm notowanych na GPW. Był współtwórcą serwisu dla inwestorów indywidualnych. Wielokrotnie działał jako ekspert rynkowy i udzielał komentarzy dla biznesowych stacji telewizyjnych i innych mediów finansowych. Prowadzi wykłady i szkolenia z zakresu inwestowania. Autor wielu publikacji edukacyjnych jak i naukowych, w tym dwóch książek.
![]() |
Drugie spotkanie: 31 marca 2021
Zaproszonym Gościem był Pan Adrian FESTER – przedsiębiorca z kilkunastoletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w rozwoju startupów z branży internetowej. Inicjator i pomysłodawca platformy PlanujemyWesele.pl – jednego z liderów branży ślubnej w Polsce. Współtwórca MEDtube – nowoczesnej platformy edukacyjnej dla lekarzy. Współzałożyciel i twórca MEDizzy – globalnej społeczności medycznej skupiającej ponad 700,000 lekarzy oraz studentów medycyny z całego świata. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów doktoranckich Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie SGH.
![]() |
Trzecie spotkanie: 13 maja 2021
Zaproszonym Gościem był Pan Tomasz SADOWSKI, który jest doświadczonym menadżerem – wizjonerem. Kompetencje menadżerskie zbudował w oparciu o solidne przygotowanie specjalistyczne. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wyższej Szkoły Policyjnej w Szczytnie, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, jak również Wojskowej Akademii Technicznej. Odbył wiele szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. Zawodowo od zawsze związany z obszarem cyberbezpieczeństwa, które jest jednocześnie jego pasją. Swoje doświadczenia zawodowe prezentuje na konferencjach, podczas wykładów akademickich lub szkoleń z zakresu bezpieczeństwa. Od 14 lat pracuje w jednym z największych banków w Polsce. Przez wiele lat był odpowiedzialny za bezpieczeństwo nad systemami krytycznymi dla funkcjonowania banku. W ramach swoich zadań służbowych koordynuje oraz współpracuje w zakresie krajowym i międzynarodowym w obszarze reagowania na incydenty komputerowe. Certyfikowany pentester, przez lata przeprowadził lub koordynował ponad 100 rożnego rodzaju testów penetracyjnych. Członek Security Testing Teams w ECB (European Central Bank – Europejski Bank Centralny). Certyfikowany międzynarodowy audytor w obszarze IT. Problematyka Business Continuity Planning (BCP), czy zadania w zakresie analiz ryzyka są mu doskonale znane. Na co dzień prowadzi szereg projektów krajowych i międzynarodowych w obszarze cyberbezpieczeństwa, z udziałem sektora publicznego oraz komercyjnego. W zakresie szeroko pojętej wymiany informacji o zagrożeniach cybernetycznych współpracuje z CSIRT – Computer Security Incident Response Team (w wymiarze krajowym i międzynarodowym), Europol, Policją, FBI, Związkiem Banków Polskich oraz różnymi grupami międzynarodowymi. Zajmuje się również kwestiami ochrony infrastruktury krytycznej.
![]() |
Ukazał się raport Koła Naukowego „STRATEGIA”
W listopadzie opublikowany został raport pt. Pożądane kompetencje u młodych pracowników zatrudnianych w polskich przedsiębiorstwach. Perspektywa pandemii COVID-19, którego Autorami są Członkowie Koła Naukowego Studentów „STRATEGIA”, działającego przy Instytucie Organizacji i Zarządzania. Publikacja została wykonana w ramach grantu badawczego finansowanego przez Dział Spraw Studenckich Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.
Celem poznawczym przeprowadzonego badania było dokonać identyfikacji kompetencji szczególnie pożądanych przez pracodawców u pracowników zatrudnianych w polskich przedsiębiorstwach w warunkach pandemii COVID-19 – w perspektywie ocen przedsiębiorstw oraz młodych pracowników będących studentami. Natomiast cel utylitarny to opracowanie wykazu zaleceń i tzw. dobrych praktyk w zakresie kształtowania kompetencji pożądanych u młodych pracowników (studentów) pod kątem przygotowania ich do wejścia na rynek pracy i funkcjonowania na tym rynku w czasie pandemii COVID-19.
W badaniu uwzględniono dwie grupy respondentów (przedsiębiorstwa zlokalizowane na terenie całej Polski – N=80 oraz Studentów Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie – N=80). W obu przypadkach zastosowano badanie ankietowe CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview; ankieta wspomagana komputerowo przy pomocy strony WWW). Badanie na próbie Studentów zostało zrealizowane przez Autorów raportu, natomiast badanie na próbie przedsiębiorstw zostało wykonane (wyłącznie w zakresie zbierania danych empirycznych) przez konsorcjum Biostat Piszczek Sp.J. (Lider) oraz Biostat Sp. z o.o. z Rybnika. Badanie zostało przeprowadzone w okresie czerwiec-wrzesień 2021 roku i obejmowało działalność przedsiębiorstw oraz funkcjonowanie studentów na rynku pracy w okresie 12 miesięcy poprzedzających to badanie, tj. czas pandemii COVID-19 w Polsce.
Zapraszamy do lektury!
dr Jacek Woźniak
Opiekun KNS „STRATEGIA”
![]() |
W dn. 22 listopada 2021 r. odbył się Międzywydziałowy Turniej Wiedzy o Gospodarce i Zarządzaniu, zorganizowany przez Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA” w ramach obchodów 70-lecia WAT. O zwycięstwo w rozgrywkach zawalczyło sześć drużyn. W pierwszej rundzie uczestnicy zmierzyli się z pytaniami z zakresu wiedzy o gospodarce i finansach, a w drugiej z zakresu wiedzy o zarządzaniu organizacjami. Do rundy finałowej przeszły trzy najlepsze drużyny, które odpowiadały na pytania z obu ww. kategorii.
Celem Międzywydziałowego Turnieju Wiedzy o Gospodarce i Zarządzaniu było inspirowanie Studentów oraz Doktorantów WAT do rozwoju zainteresowań naukowych związanych właśnie z gospodarką i zarządzaniem. W Turnieju mógł wziąć udział każdy Student oraz Doktorant, który w dn. 22 listopada 2021 r. miał status Studenta lub Doktoranta WAT.
Klasyfikacja Turniejowa jest następująca:
I miejsce – zespół Business Planerzy
Karolina Grochalska
Kinga Tkaczuk
Szymon Binda
II miejsce – zespół IMS
Iga Nowak
Michał Kobza
Szymon Wierzbicki
III miejsce – zespół Przeminęło z WATem
Karolina Witkowska
Monika Gęborys
Mateusz Brzuski
Pozostałe Zespoły, które wzięły udział w Turnieju:
Zespół aWATar
Aleksandra Majka
Maciej Pielaszkiewicz
Adam Durys
Zespół VATmeni
Przemysław Grzyb
Maciej Wróbel
Jakub Stępień
Zespół ŁeKuKli
Aleksandra Łepska
Mateusz Klimczuk
Daniel Kutyła
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów!
lic. Anna Szalbot
Galeria
Wizyta w firmie „BONA” sp. z o.o.
W dniu 8 kwietnia 2022 r. Członkowie Koła Naukowego Studentów „STRATEGIA” wzięli udział w wizycie studyjno-szkoleniowej w przedsiębiorstwie „BONA” z Łomży.
Spotkanie rozpoczęło się od oprowadzenia po linii produkcyjnej, gdzie Studenci mogli zapoznać się z procesem produkcyjnym oraz technologicznym. Następnie Studenci zapoznali się z procesami magazynowania w przedsiębiorstwie. Po zapoznaniu się z infrastrukturą przedsiębiorstwa, Studenci spotkali się z Prezesem Firmy – Panem Leszkiem Krzyżkowiakiem, który opowiedział o historii Firmy oraz jej rozwoju strategicznym.
Szczególnie cenne okazały się wiedza praktyczna z zakresu nowoczesnego zarządzania oraz przemyślenia nt. wyzwań i problemów obecnej gospodarki, którymi podzielili się ze Studentami pracownicy Firmy oraz sam Pan Prezes.
lic. Anna Szalbot
Galeria
![]() |
Wizyta w firmie UniGlass Polska
W dniu 18 listopada 2021 r. Członkowie Koła Naukowego Studentów „STRATEGIA” mieli przyjemność wzięcia udziału w wizycie studyjno-szkoleniowej w firmie UniGlass Polska z Łomży.
Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z Prezesem Zarządu – Panem Radosławem Florczykiem oraz Dyrektor Zarządzającą – Panią Małgorzatą Karwowską, którzy przedstawili historię Firmy, sposób jej funkcjonowania oraz problemy i wyzwania, z którymi na co dzień styka się przedsiębiorstwo. Przede wszystkim cenna dla uczestników okazała się wiedza praktyczna dotycząca samego zarządzania tak innowacyjnym przedsiębiorstwem. Zarówno Prezes jak i Dyrektor Zarządzająca zachęcali uczestników do zadawania pytań i wyczerpująco udzielali na nie odpowiedzi.
Ważnym punktem wizyty było zwiedzanie hali produkcyjno-magazynowej, gdzie Członkowie Kola mogli zapoznać się bezpośrednio z funkcjonowaniem i produkcją szyb zespolonych oraz obróbką szkła.
Po wizycie uczestnicy wrócili do Warszawy zdecydowanie bogatsi w wiedzę z zakresu praktyki zarządzania oraz organizacji procesu produkcji.
lic. Anna Szalbot
Galeria
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Konferencje:
- Anna Szalbot, referat: Gospodarka współdzielenia jako „ekosystem” rozwoju działalności przedsiębiorstw i zarządzania ryzykiem, XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa: „Nowoczesne Koncepcje i Metody Zarządzania. Zarządzanie organizacjami w warunkach cyfryzacji gospodarki i współdzielenia zasobów”, Warszawa, Wojskowa Akademia Techniczna, 02-03 grudnia 2021.
- Małgorzata Kowalczyk, Sara Sawicka, referat: Kompetencje młodych pracowników w warunkach pandemii COVID-19, XI Międzynarodowa Konferencja Naukowa: „Nowoczesne Koncepcje i Metody Zarządzania. Zarządzanie organizacjami w warunkach cyfryzacji gospodarki i współdzielenia zasobów”, Warszawa, Wojskowa Akademia Techniczna, 02-03 grudnia 2021.
- Małgorzata Kowalczyk, Anna Szalbot, referat: Kompetencje młodych pracowników w warunkach pandemii COVID-19, IX Ogólnopolska Doktorancko-Studencka Konferencja Młodych Naukowców „Wiedza i Innowacje wiWAT 2021”, Warszawa, Wojskowa Akademia Techniczna, 06-07 grudnia 2021 – wyróżnienie.
Źródło: Instagram KNS Strategia
- Joanna Skulska, Dariusz Wachowicz, referat: Wpływ social mediów na kształtowanie środowiska bezpieczeństwa państwa, Ogólnopolska Konferencja Naukowa: „Komunikacja. Dezinformacja. Propaganda. Praktyka walki informacyjnej”, Gorzów Wielkopolski, 13 grudnia 2021.
Konkursy:
- Sara Sawicka, Małgorzata Kowalczyk, prezentacja raportu pt. Pożądane kompetencje u młodych pracowników zatrudnianych w polskich przedsiębiorstwach – perspektywa pandemii COVID-19 w ramach Konkursu Rektora WAT na najlepszą pracę wykonaną w ramach działalności w Kole Naukowym w 2021 roku, Warszawa, Wojskowa Akademia Techniczna, 16 listopada 2021.
- Katarzyna Kurkiewicz, studentka pierwszego roku kierunku obronność państwa na Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarzadzania WAT została laureatką III edycji ogólnopolskiego konkursu „Polskie serce pękło. Katyń 1940”. Scenariusz lekcji poświęconej zbrodni katyńskiej, który przygotowała został wyłoniony spośród ponad dwóch tysięcy prac zgłoszonych w czterech kategoriach.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Ewa Jankiewicz
rzecznik prasowy WAT
fot. archiwum Katarzyny Kurkiewicz
Więcej informacji: https://www.wojsko-polskie.pl/wat/articles/aktualnosci-w/studentka-wat-laureatka-konkursu-polskie-serce-peklo-katyn-1940/
- Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA” współorganizowało wydarzenie „Konflikty zbrojne XXI w. – zagrożenia i wyzwania” wraz ze Studenckim Kołem Naukowym „Sapere aude”, które odbyło się w 07.06.2022 roku w Warszawie.
Program Konferencji do pobrania: tutaj
Więcej informacji można znaleźć pod adresem: http://www.bobolanum.edu.pl/aktualnosci/681-2022-konflikty
Kontakt
![]() |
![]() |