W dn. 31.03.2023 r. odbyło się już czwarte wydarzenie z cyklu „Spotkań z Menedżerami i Przedsiębiorcami”, organizowanego przez Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA”.

Zaproszonym Gościem była redaktor Katarzyna WITWICKA-JUREK z Radia ZET, dziennikarka z wykształceniem ekonomicznym, zajmująca się m.in. problematyką regulacji podatkowych oraz makroekonomicznym wsparciem działalności przedsiębiorstw. Spotkanie miało formę dyskusji moderowanej.

Źródło: archiwum K. Witwickiej-Jurek

Wydarzenie uroczyście otworzyła i podsumowała Pani dr Marta MISZCZAK, Zastępca Dyrektora Instytutu Organizacji i Zarządzania ds. Kształcenia.

W trakcie spotkania poruszone zostały przede wszystkim następujące zagadnienia:

Po co nam dziennikarstwo ekonomiczne?

Media jako czwarta władza

Odpowiedzialność za słowo, czyli jak mądrze korzystać z tej „władzy”

Stajemy w obronie klientów, pracowników i pracodawców, a władzy patrzymy na ręce

Informacja w dobie dezinformacji

Jak wykryć fake newsa – przykłady z mediów wzięte

Z jakich narzędzi korzystać, by zweryfikować informację

Misja: edukacja

W co inwestujemy? Jak zabezpieczamy swoją przyszłość?

Dziennikarstwo wobec wiedzy finansowej Polaków

Spotkanie było skierowanie do Studentów zarówno kierunku „Zarządzanie”, jak i innych kierunków kształcenia w Wydziale Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania WAT.

Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA” dziękuje wszystkim Uczestnikom spotkania za obecność i inspirującą dyskusję!

dr Jacek WOŹNIAK

Źródło: archiwum KNS „STRATEGIA”