W dniu 10 kwietnia 2025 roku odbyło się drugie seminarium w ramach cyklu „Współczesne wyzwania przedsiębiorczości, zarządzania i logistyki – doświadczenia, opinie”, organizowanego przez Instytut Organizacji i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej. Wydarzenie jest skierowane zarówno do studentów Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania, jak i do szeroko rozumianego środowiska akademickiego – w tym pracowników naukowych, doktorantów oraz osób zainteresowanych aktualnymi tendencjami rozwojowymi w zakresie zarządzania, logistyki i przedsiębiorczości.
Organizacją seminarium oraz koordynacją jego przebiegu zajęły się: Dyrektor Instytutu Organizacji i Zarządzania dr Marta Miszczak, dr hab. Iwona Przychocka, prof. WAT oraz dr Monika Szczerbak.
W ramach spotkania uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wystąpieniami uznanych ekspertów reprezentujących różne sektory gospodarki.
Jako pierwszy wystąpił Pan Michał Szukalski – ekspert i analityk rynku, licencjonowany doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych oraz członek Rady Nadzorczej Q-Value S.A. Prelegent przedstawił analizę skutków decyzji politycznych podejmowanych przez prezydenta Donalda Trumpa dla globalnej gospodarki i rynków finansowych.
Kolejnym prelegentem był Pan Aleksander Rajch – współzałożyciel i Wiceprezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nowej Mobilności, a także członek licznych grup doradczych Komisji Europejskiej. Wystąpienie pt. Zrównoważony transport w Polsce – nowa mobilność jako kierunek przyszłości, miało na celu przybliżyć słuchaczom trendy występujące w zrównoważonym transporcie w Polsce.
Seminarium zamykało wystąpienie Pana Łukasza Lewandowskiego – Prezesa Fundacji EV Klub Polska oraz propagatora elektromobilności w kraju. W wystąpieniu pt. Elektromobilność na co dzień – wyzwania i korzyści z użytkowania pojazdów elektrycznych, prelegent omówił praktyczne aspekty użytkowania pojazdów elektrycznych.
Seminarium stworzyło wartościową przestrzeń do transferu wiedzy, budowania relacji oraz wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami nauki a sektorem gospodarczym, przyczyniając się do integracji środowiska akademickiego z praktyką.
Autor: dr Monika Szczerbak




