– 2022 – listopad

W trakcie jubileuszowej 30. Edycji Targów Książki Historycznej odbywającej się w dniach 24-27 listopada w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie najnowsza publikacja Muzeum Powstania Warszawskiego pt. „Leksykon oddziałów Powstania Warszawskiego”, której współautorem jest dr Grzegorz Jasiński, kierownik Zakładu Nauk Humanistycznych Instytutu Organizacji i Zarządzania, została dwukrotnie nagrodzona. 24 listopada trakcie uroczystej inauguracji targów i gali konkursu Nagrody KLIO, Jury pod przewodnictwem prof. dr. hab. Tomasza Szaroty przyznało publikacji wyróżnienie w kategorii Varsaviana. Następnego dnia publikacja otrzymała zaś wyróżnienie w konkursie na Muzealną Książkę Roku 2022 w kategorii: Wydawnictwa edukacyjne.

„Leksykon oddziałów Powstania Warszawskiego” zawiera 106 haseł, które zostały opracowane przez zespół historyków pod kierownictwem Katarzyny Utrackiej z Muzeum Powstania Warszawskiego. Poza Katarzyną Utracką w zespole autorskim znaleźli się: Rafał Brodacki, dr Paweł Brudek, Michał Tomasz Wójciuk (Muzeum Powstania Warszawskiego) i dr Grzegorz Jasiński (Wojskowa Akademia Techniczna). Książka zawiera informacje o rodowodzie i szlaku bojowym poszczególnych batalionów i zgrupowań, ponadto opowiada o redutach powstańczych, których utrzymanie nierzadko decydowało o sukcesie obrony danej części miasta.

Galeria

Szanowni Państwo!

Instytut Organizacji i Zarządzania Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie serdecznie zaprasza do udziału w konferencji naukowej pt.: NOWOCZESNE KONCEPCJE I METODY ZARZĄDZANIA: Zarządzanie kapitałem ludzkim w warunkach niepewności i  permanentnych zmian. Od teorii do praktyki, która odbędzie się w dniach 6 – 7 grudnia 2022.  Tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w formule on-line, co wiąże się z sytuacją epidemiczną w kraju i niepewnością co do możliwości przeprowadzenia konferencji w tradycyjnej formie – twarzą w twarz.

Wiodącym tematem tegorocznej konferencji jest zarządzanie kapitałem ludzkim w warunkach niepewności i trwałych zmian z wykorzystaniem nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w biznesie, podmiotach publicznych i społecznych.

Nasza konferencja zapewnia badaczom i praktykom forum dyskusji, oferuje możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń oraz integruje środowisko naukowe i praktyków. Celem tegorocznej konferencji są zagadnienia dotyczące zarządzania kapitałem ludzkim w warunkach niepewności oraz trwałych zmian spowodowanych m.in. upowszechnianiem technologii informacyjno-komunikacyjnych w biznesie, podmiotach publicznych i społecznych.

Zapraszamy również – podobnie jak w latach ubiegłych – do wzięcia udziału w dyskusji na temat współczesnych problemów, wyzwań, koncepcji i metod zarządzania, zarówno z perspektywy teoretycznej, jak i praktycznej. Szeroki zakres zagadnień otwiera pole do analizy obaw związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim we współczesnej organizacji.

Miło nam również poinformować, że jest to 12 edycja konferencji.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
dr Kazimierz Piotrkowski

KONTAKT

Instytut Organizacji i Zarządzania
Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania
Wojskowa Akademia Techniczna
gen. Sylwestra Kaliskiego 2B
00-908 Warszawa 49


Sekretariat Instytutu
(bud. 135 pok. 4.20):

Jadwiga Skulska
tel. +48 261 839 524

Back to top