– 2022 – maj

Trwający od 24 lutego br. na Ukrainie konflikt zbrojny dotyka nas wszystkich, przede wszystkim jednak Naród Ukraiński, którego przedstawiciele stali się bezpośrednimi ofiarami agresji rosyjskiej. Wojna nie omija nikogo – w tym również naszych Koleżanek i Kolegów będących przedstawicielami tamtejszego świata nauki, z którymi bardzo często łączą nas relacje nie tylko zawodowe, ale i przyjacielskie.

Walki na wschodzie Ukrainy połączone z ostrzałami dużych miast spowodowały, że wiele tamtejszych uczelni wraz z kadrą naukową zostało relokowanych w bezpieczniejsze regiony kraju. Opiekę nad czasowo przeniesionymi placówkami naukowymi powierzono uczelniom działającym w zachodnich obwodach. W ten sposób w Iwano-Frankiwsku (dawnym Stanisławowie) obok zaprzyjaźnionego Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka, z którym cześć kadry naukowej Instytutu Organizacji i Zarządzania od wielu lat współpracuje, znalazł się także Chersoński Uniwersytet Państwowy. Powyższa sytuacja istotnie obciąża Przykarpacki Uniwersytet Narodowy i jego pracowników.

Wychodząc naprzeciw potrzebom inicjujemy akcję wsparcia pod hasłem „Naukowcy – Naukowcom”, którą realizujemy za pośrednictwem i przy współpracy z Biblioteką Naukową Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka i zespołem jej pracowników z dyrektorem dr. Petrem Hawryłyszynem na czele. Wiemy czego najbardziej potrzeba Uniwersytetowi i jego pracownikom oraz „gościom” – uchodźcom ze wchodu Ukrainy: brakuje przede wszystkim pościeli (poszewek i prześcieradeł) oraz środków czystości (płyny do mycia podłóg, zmywania, prania itp.). Zbiórka trwa do końca maja.

Zbiórkę w IOZ organizujemy w dwóch formach:

  • materiały deficytowe o których mowa powyżej,
  • wsparcie finansowe.

Dobrowolne wpłaty oraz pomoc w postaci materiałowej można składać w Sekretariacie IOZ. Z zebranych środków finansowych zakupione zostaną środki, których potrzebują nasi Koleżanki i Koledzy z Ukrainy. Całość zgromadzonych darów zostanie spakowana i przesłana do Biblioteki Naukowej Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku, a tam rozdysponowana pomiędzy poszczególne jednostki organizacyjne Uczelni.

“Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,
ponieważ wszelkie dobro, które dajemy,
zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edwards)

W dniu 12 maja 2022 r. odbyły się na platformie Microsoft Teams pierwsze Warsztaty Biznesowe dla Studentów, które zostały zorganizowane przez Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA” z WAT oraz Studenckie Koło Naukowe Crowdfundingu z SGH. Pani prelegent - Agnieszka Newecka (manager działu People&Culture w firmie ASTEK Polska; od 15 lat związana z obszarem Human Resources) przybliżyła słuchaczom tematykę Employer Brandingu (definicja, podstawowe założenia, przykłady działań) oraz rekrutacji (ewolucja tego procesu na przestrzeni lat). Moderatorem spotkania był mgr Michał Jurek – przewodniczący KNS „STRATEGIA”. Zdobyta wiedza pozwoli Studentom na podejmowanie bardziej świadomych działań na rynku pracy.

mgr Michał Jurek

Galeria

Zapraszamy na pierwsze Warsztaty Biznesowe dla Studentów, organizowane przez Koło Naukowe Studentów „STRATEGIA” z WAT oraz Studenckie Koło Naukowe Crowdfundingu z SGH.

Pierwsze spotkanie dotyczy problematyki Employer Brandingu i rekrutacji.

 W trakcie warsztatu poruszone zostaną m.in. następujące zagadnienia:

  1. Employer Branding – definicja, podstawowe założenia, przykłady działań.
  2. Rekrutacja – jak ewaluował proces rekrutacji na przestrzeni lat, jak wygląda dzisiaj proces pozyskiwania talentów do firm, Candidate Experience, przykłady działań.

Warsztat poprowadzi Agnieszka Newecka – od ponad 15 lat związana z obszarem HR (Human Resources). Na przestrzeni tego okresu pracowała zarówno w agencjach rekrutacyjnych, jak również w wewnętrznych działach HR dużych organizacji. Posiada doświadczenie zarówno w realizacji projektów rekrutacyjnych na rzecz klientów jak i do wewnętrznych struktur. Od 2014 roku pracuje w ASTEK Polska początkowo jako HR Business Partner, następnie HR Generalist, natomiast od początku 2022 została Managerem działu People&Culture, który odpowiada za komunikację, rekrutacje wewnętrzne oraz Employer Branding i CSR.

Miejsce spotkania: platforma MS Teams
Data: 12.05.2022
Godzina: 16:00 – 17:00
Link do spotkania: Kliknij!

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Krajowej Konferencji Naukowo-Przemysłowej z cyklu Przedsiębiorstwa przyszłości polskiego przemysłu obronnego organizowanej przez Akademię Sztuki Wojennej oraz Wojskową Akademię Techniczną, która odbędzie się 3 czerwca 2022 r. stacjonarnie w Warszawie al. gen. A. Chruściela 103, blok 14, sala 30 lub on-line.

Wydarzenie to jest spotkaniem łączącym wymiar naukowy i praktyczny w zakresie kierunku rozwoju sektora obronnego w Polsce i na świecie. W tym roku konferencja poświęcona jest nowym wyzwaniom geostrategicznym. W związku z tym będą poruszane następujące problemy:

  • wizja przyszłego pola walki (m.in. ostatnia mila taktyczna),
  • kierunki rozwoju konfliktów na współczesnym teatrze działań wojennych,
  • zagrożenia polityczne/geopolityczne, technologiczne, ekonomiczne,
  • przeobrażenia systemowe przemysłu obronnego,
  • konkurencyjność przedsiębiorstw zbrojeniowych,
  • potrzeby technologiczne sił zbrojnych,
  • bezpieczeństwo państwa, regionu, świata.

Zapraszamy do podzielenia się badaniami w sesji tematycznej: (1) Przyszłe pole walki lub (2) Przemysłowy potencjał obronny. Przedstawione, nadesłane artykuły, po pozytywnej recenzji, zostaną opublikowane w czasopiśmie Wiedza Obronna 3/2022 (70 pkt.) http://wiedzaobronna.edu.pl/index.php/wo

Zapraszamy również Firmy do objęcia Konferencji patronatem. W ramach współpracy proponujemy pakiety: (1) Partner Strategiczny, (2) Partner Główny, (3) Partner.

Do kontaktów roboczych w sprawach konferencji wyznaczona została:

dr Marlena Niemiec, tel. 721-326-190

Beata Burchert-Perlińska, mba@akademia.mil.pl, tel. 22 261-813-018


Więcej informacji znajdą Państwo na stronach:

Kanał konferencji zakładka PLIKI:

https://teams.microsoft.com/l/channel/19%3add92d54781df4087bff23c4888e745c2%40thread.tacv2/VI%2520Krajowa%2520Konferencja%2520Naukowo-Przemys%25C5%2582owa?groupId=54a3a96e-661f-4dc6-8c51-97ed6dbd3732&tenantId=d501184b-b8c1-4859-a723-a50e2d910ad5

Akademia Sztuki Wojennej zakładka NAUKA:

https://www.wojsko-polskie.pl/aszwoj/konferencje-naukowe/

 

Wyrażam nadzieję, że skorzystają Państwo z naszego zaproszenia.

Przewodnicząca Konferencji
dr hab. Aneta Nowakowska-Krystman, prof. ASzWoj

Nauczyciele Akademiccy prowadzący działalność naukowo-dydaktyczną w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości zostali wyróżnieni za swoją ponadprzeciętną aktywność.

Za wybitne osiągnięcia dydaktyczne Jego Magnificencja Rektor-Komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak wyróżnił Nagrodą Rektorską następujących pracowników Instytutu:

  • dr. hab. Janusza Kosteckiego, prof. WAT;
  • dr. Wiesława Gonciarskiego, prof. WAT;
  • dr Monikę Murawską.

Podczas Walnego Zebrania Oddziału Warszawskiego Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa pracownicy Instytutu Organizacji i Zarządzania zostali powołani do pełnienia funkcji kierowniczych:

  • dr Wiesława Załoga – objęła stanowisko Prezesa Oddziału Warszawskiego TNOiK;
  • dr Jacek Woźniak – objął stanowisko wiceprezesa Oddziału Warszawskiego TNOiK;
  • dr Joanna Skulska – objęła stanowisko członka Komisji Rewizyjnej Oddziału Warszawskiego TNOiK.

Dotychczasowym Prezesem Oddziału Warszawskiego TNOiK był dr Kazimierz Piotrkowski, który jest również członkiem Zarządu Głównego TNOiK. Swoją dotychczasową funkcję w Oddziale Warszawskim TNOiK sprawował przez 15 lat.

Dyrekcja Instytutu gratuluje wszystkim wyróżnionym, dziękując jednocześnie za dotychczasową wzorową realizację stawianych zadań oraz życząc dalszych sukcesów tak na polu działalności zawodowej, jak i prywatnej.

KONTAKT

Instytut Organizacji i Zarządzania
Wydział Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania
Wojskowa Akademia Techniczna
gen. Sylwestra Kaliskiego 2B
00-908 Warszawa 49


Sekretariat Instytutu
(bud. 135 pok. 4.20):

Jadwiga Skulska
tel. +48 261 839 524

Back to top